Gry i Konsole

Gry na konsole – Konsole PlayStation, Xbox, Nintendo – Akcesoria i dodatki do konsol – Gry na PC

Poradniki dla graczy

Jaki dysk do konsoli wybrać? SSD czy HDD? Poradnik zakupowy

Konsola to małe, sprytne urządzenie, które pozwala na ogromną dozę najnowocześniejszej rozrywki. Dzień przy konsoli płynie bardzo szybko, a nasze ulubione gry znakomicie umilają nam czas. Warto jednak zadbać o odpowiedni dysk w naszej konsoli. Największe gry mogą zajmować ponad 100 GB, przez co nie trudno zapełnić całą wolną przestrzeń dyskową. Czym kierować się podczas wyboru dysku do naszej konsoli? Ciekawi? Zaczynamy!


Dlaczego warto wymienić dysk w konsoli?

Pierwszą, oczywistą cechą, która przemawia za zmianą dysku jest zwiększenie miejsca na dane. Po drugie, dzięki wymianie dysku na lepszy, poprawi się szybkość działania naszej konsoli. Po trzecie, najkorzystniejsze dyski SSD w ostatnich czasach stały się o wiele tańsze i łatwiej dostępne, niż kiedyś. Przykład? Kiedy debiutowało PlayStation 4, dyski SSD były tak drogie, że Sony nie mogło z nich korzystać. Kiedy na rynek wypuszczano PlayStation 5, sprzęt został już wyposażonych w najnowocześniejsze dyski SSD.

Jakie zatem otrzymamy korzyści?

  • cichsza praca konsoli,
  • więcej wolnego miejsca,
  • szybkość działania.

Polecane rankingi dysków do konsoli:


Standardowe dyski HHD przyczyniają się do długiego startowania konsoli a gry bardzo wolno się uruchamiają. Bardzo często tekstury w trakcie gry potrzebują więcej czasu na doczytanie. Można jednak pokusić się również o dyski HDD, które znacznie poprawią wydajność naszej konsoli oszczędzając zasobność naszych portfeli. Oto dwie propozycje.

Powiązania gamingowe:  Jakie akcesoria do konsoli wybrać? Poradnik zakupowy

Dysk WD Blue 1TB do konsoli – podarujmy sobie ciszę

Western Digital to czołowy producent dysków twardych na całym świecie. Marka sama w sobie stanowi gwarancję bezawaryjnego użytkowania przez długi czas. Ten model posiada aż 128 MB pamięci podręcznej. Prędkość obrotowa dysku to 5400 obr./min. Dysk jest zatem bardzo wydajny. Co więcej, konsole na takim dysku pracują praktycznie bezgłośnie. Formatowanie Advanced Format pozwala na lepsze zagospodarowanie pojemności dysku dla największych plików.


Polecane dyski przenośne do konsol:


Dysk Seagate Barracuda 2TB do konsoli

To dysk, dzięki któremu posiadasz gwarancję bezpiecznego przechowywania danych oraz niezawodności działania. Podobnie jak poprzednik, prędkość obrotowa dysku to 5400 obr./min. Model wyposażony jest w interfejs serial ATA III. Maksymalny transfer wynosi 140 MB/s. Gry ładują się bardzo szybko dzięki technologii buforowania Multi-Tier Caching.

Powiązania gamingowe:  Jaki kabel USB wybrać? Poradnik zakupowy

Dysk Crucial MX500 do konsoli

Oto pierwsza z propozycji dysków SSD. Pojemność to 1TB z prędkością odczytu 560 MB/s oraz zapisem 510 MB/s. Konsola uruchamia się w mgnieniu oka a gry ładują się natychmiastowo.


Polecane rankingi dysków do konsoli:


Dysk SanDisk Ultra 3D 1 TB do konsoli

To jedna z najtańszych dostępnych pozycji z kategorii dysków SSD. Korzystna cena w żadnym stopniu nie umniejsza funkcjonalności dysku. Urządzenie zapewnia stabilną i szybką pracę konsoli, odczyt na poziomie 560 MB/s oraz zapis 530 MB/s.


Samsung 860 Evo 1TB

Wisienki na torcie zostawia się na koniec. Podobnie jest w przypadku omawianych dysków do konsoli. To nieco droższa propozycja, dzięki której przetrzemy oczy ze zdziwienia, jak sprawna potrafi być nasza konsola. Szybkość odczytu na poziomie 550 MB/s, zapis 520 MB/s. Zakupując dysk Samsunga otrzymujemy aż pięcioletnią gwarancję producenta i zwiększoną wytrzymałość.

Powiązania gamingowe:  Jaki kabel HDMI wybrać? Poradnik zakupowy

Kiedy uda nam się wykonać wyboru konkretnego modelu, pozostanie podłączenie, konfiguracja i cieszenie się z uzyskanych efektów. Instalacja dysku jest banalnie prosta, wpinamy go w port USB naszej konsoli a następnie formatujemy. Dysk jest gotowy do działania.


Polecane rankingi dysków do konsoli:


Polecane dyski przenośne do konsol:


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *