Gry i Konsole

Gry na konsole – Konsole PlayStation, Xbox, Nintendo – Akcesoria i dodatki do konsol – Gry na PC

Poradniki dla graczy

Jakie biurko dla gracza wybrać? Poradnik zakupowy

Gry komputerowe nie kojarzą się już z dziecinną zabawą. Z tej rozrywki mogą korzystać osoby w każdym wieku. By spędzanie czasu podczas grania w gry było komfortowe, warto jest urządzić odpowiedni pokój gracza. Najważniejszym jego elementem powinno być biurko. Jak je wybrać?


Jakie powinno być biurko dla gracza?

Biurka dla graczy powinny mieć kilka podstawowych cech. Są to:

  • ergonomia,
  • komfort użytkowania,
  • stabilność,
  • wytrzymałość,
  • wykonanie z wysokiej jakości materiałów,
  • odpowiednia wielkość i szerokość,
  • regulowana wysokość.

Rozmiar biurka dla gracza

Wybór rozmiaru powinien być uzależniony od potrzeb i oczekiwań gracza, a także wielkości pomieszczenia. Do dużych pokoi można wybrać biurko narożne. W mniejszych sprawdzą się klasyczne, proste modele. Za optymalne uchodzą wymiary 160×80 cm. Warto też dobrać rozmiar pod kątem specyfiki pracy. Jeśli na biurku mają znajdować się dodatkowo dokumenty czy książki, lepiej wybrać model o szerokim blacie, wyposażony w szuflady lub półki. Dostępne są także biurka z nadstawką.


Polecane rankingi biurek dla graczy:


Materiał wykonania

Różne modele biurek mogą być wykonane z różnych materiałów. Dobrze, by blat był wykonany z wysokiej klasy płyty wiórowej pokrytej laminatem, a obrzeża zabezpieczone tworzywem ABS o grubości co najmniej 1,5 mm. Lepiej unikać blatów i obrzeży wykonanych ze zwykłej folii papierowej. Materiał powinien pozwalać na łatwe utrzymanie biurka w czystości.

Powiązania gamingowe:  Jaki kabel HDMI wybrać? Poradnik zakupowy

Przeznaczenie biurka

Jeśli mebel ma mieć bardziej uniwersalne zastosowanie i służyć dodatkowo do nauki lub pracy, warto wybrać model z szufladami lub półkami. Natomiast osoby chcące wykorzystywać biurko jedynie podczas grania, powinny zdecydować się na prosty model z samym blatem o odpowiednim kształcie. Do każdego modelu należy dobrać pasujące krzesło.


Cena biurka dla gracza

Ceny poszczególnych modeli dostępnych na rynku znacząco różnią się od siebie. Na koszt wpływa rozmiar i typ biurka, a także jego funkcje. Przez rozpoczęciem poszukiwań dobrze jest określić maksymalny budżet, jaki można wydać na sprzęt. Na biurkach wysokiej jakości nie warto oszczędzać, jednak warto oszacować, które funkcje będą faktycznie wykorzystywane, by nie przepłacić.


Najchętniej wybierane biurka dla graczy:


Możliwość regulacji

Dobre biurko powinno mieć możliwość swobodnego regulowania i ustawiania wysokości blatu. Ten czynnik zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania. Zła wysokość biurka prowadzi do problemów zdrowotnych, wad postawy i złego samopoczucia. Mebel musi być nie tylko funkcjonalny, ale również wygodny.

Powiązania gamingowe:  Jakie akcesoria do konsoli wybrać? Poradnik zakupowy

Funkcje biurka gamingowego

Dla graczy biurko jest czymś więcej niż tylko praktycznym meblem. To również gadżet, który pozwala wyrazić swoją oryginalność. Dlatego dużo modeli oprócz miejsca na ustawienie monitorów, głośników czy konsoli ma też elementy do ukrycia kabli, stojak na pady i płyty, schowek na przekąski oraz miejsce na kilka klawiatur. Biurka mogą mieć także powłokę sprawiającą, że myszka działa płynnie. Modele wyposażone w elementy świetlne robią dodatkowo niesamowite wrażenie wizualne.


Polecane rankingi biurek dla graczy:


Biurko – na kółkach czy stałe?

Biurka komputerowe na kółkach gwarantują mobilność i możliwość swobodnego przesuwania, jednak zazwyczaj są mniejsze. Kółka muszą być dobrej jakości, by pozwoliły uniknąć częstych usterek. Klasyczne biurka z nogami zamocowanymi na stałe gwarantują stabilność i na ogół są solidnie wykonane. Wybór powinien być uzależniony od potrzeb gracza.

Powiązania gamingowe:  Jaką grę video dla dziecka wybrać? Poradnik zakupowy

Polecane biurka gamingowe:


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *