Gry i Konsole

Gry na konsole – Konsole PlayStation, Xbox, Nintendo – Akcesoria i dodatki do konsol – Gry na PC

Poradniki dla graczy

Jaką grę video dla dziecka wybrać? Poradnik zakupowy

Dzieci oraz młodzież przeważnie bardzo lubią grać w gry wideo. Jest to więc świetny pomysł na prezent na urodziny, Boże Narodzenie, dzień dziecka czy inną okazję. Wybór gry nie jest jednak zbyt oczywisty. Na rynku jest ich bardzo dużo, a odpowiednia gra powinna być dostosowana do wieku i zainteresowań dziecka. Jaką więc grę wideo wybrać? Podpowiadamy!


Gry dla dzieci w wieku 5-12 lat

Dzieci w wieku od 5 do 12 lat powinny grać tylko w wyselekcjonowane przez rodziców gry wideo. Muszą one być szczególnie ostrożnie dobrane do wieku oraz potrzeb dzieci. Dla tej grupy wiekowej najlepsze gry to:

  • Minecraft – jest to bardzo popularna gra wśród tej grupy wiekowej. Polega ona na tworzeniu różnego rodzaju budowli. Minecraft umożliwia dzieciom także granie z kolegami przez internet.
  • Fifa – jest to świetny wybór dla fana piłki nożnej. Dziecko może w niej grać samodzielnie, z drugą osobą obok lub przez internet. Posiad również tryb menadżera, dzięki któremu dziecko będzie mogło zarządzać drużyną.
  • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – gra ta należy to grona gier platformowych. Dzieci w grze wcielają się w tytułowego Crasha i pokonują kolejne poziomy, aby pokonać złego Corteksa.

Polecane gry dla dzieci:


Gry dla dzieci w wieku 13-16 lat

Dużo trudniej kupić grę wideo dla dzieci, a właściwie nastolatków w wieku 13-16 lat. Młodzież ma już ściśle sprecyzowany gust i bardzo łatwo jest w niego nie trafić. Przed zakupem trzeba więc zrobić rozeznanie, czy dana gra wpasuje się w gust nastolatka.

Powiązania gamingowe:  Jaki dysk do konsoli wybrać? SSD czy HDD? Poradnik zakupowy

Mimo różnych gustów gry wideo, które najczęściej kupują dzieci z tej grupy wiekowej to:

  • Assassin’s Creed: Origins – jest to gra genialnie wykonana wizualnie, co na pewno doceni młodzież. Jej akcja dzieje się w Starożytnym Egipcie. Gra oferuje otwarty świat i sporą ilość misji. Ponadto będzie też świetną lekcją historii.
  • Dragon Ball FigherZ – jest to świetna propozycja dla miłośników japońskiego anime. Gra ta należy do gatunku bijatyk. Nastolatek będzie mógł grać w nią w pojedynkę lub z kolegą przed jednym telewizorem.
  • Overwatch – jest to strzelanka idealnie dopasowana do tej grupy wiekowej, ponieważ przemoc jest w niej zminimalizowana do minimum. W grze najważniejsza jest współpraca graczy. Pozycję tę warto zakupić, szczególnie jeśli znajomi naszego nastolatka w nią grają.

Polecane rankingi gier dla dzieci:


Gry dla nastolatków

Jeśli kupujemy grę dla nastolatka, który skończył już 16 lat, to mamy troszkę ułatwione zadanie. Nie musimy tutaj już zbytnio przestrzegać kryterium wieku, ponieważ większość gier jest dozwolona od 16 roku życia. Trafić z prezentem musimy jednak w gust, a to już nie jest takie proste. Największą szansa na trafienie w preferencje pojawia się przy tych grach:

  • Grand Theft Auto V – popularność tej gry nie słabnie. W grze zwiedzamy wirtualny świat, a przy tym możemy kraść samochody czy napadać na banki. Możemy również rywalizować z innymi graczami, dzięki grze online.
  • Resident Evil 7 – gra ta jest horrorem, który będzie utrzymywał nastolatka cały czas w napięciu. Wybierzmy ją tylko w przypadku, gdy nasz nastolatek ma mocne nerwy i lubi takie klimaty.
Powiązania gamingowe:  Jaki fotel gamingowy wybrać? Poradnik zakupowy

Polecane rankingi gier dla dzieci:


Jaką wybrać konsolę do gier?

Rodzice często stają przed dylematem, która konsola będzie dla dziecka najlepsza. Powinno być to uzależnione od wieku dziecka i gier, w które będzie grało. Dla najmłodszych dzieci najlepiej będzie wybrać Nintendo lub Xboxa. W przypadku dzieci starszych warto rozważyć PlayStation lub Xboxa.


Polecane gry dla dzieci:


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *