Gry i Konsole

Gry na konsole – Konsole PlayStation, Xbox, Nintendo – Akcesoria i dodatki do konsol – Gry na PC

Poradniki dla graczy

Jaki kabel USB wybrać? Poradnik zakupowy

Jakiś czas temu kabel USB kojarzył się jedynie z transmisją danych. Jednakże aktualnie skorzystamy z nowoczesnych rozwiązań, które cechują się sporą funkcjonalnością. Z czasem kabel należy wymienić na nowy. Bardzo dobrym pomysłem jest też posiadanie w domu dodatkowego kabla.

Podczas doboru produktu powinniśmy pamiętać o tym, aby miał on odpowiednie złącze. Jak wybrać kabel USB? O czym pamiętać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?


Nowoczesne kable USB, czyli jakie wybrać?

Okazuje się, że najnowsze modele wykorzystują złącze USB typu C, co cieszy się sporym uznaniem na rynku. Nie zapominajmy o tym, aby podczas zakupu kierować się rezystencją i jakością wykonania. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy korzystamy z ładowarki w technologią Quick Charge. Bez kabla ładowarka może nie działać tak sprawnie, jak byśmy chcieli.


Polecane kable USB do sprawnego przesyłu danych:


Długość kabla USB a przesył danych

Wybór wśród tylu ciekawych rozwiązań nie jest łatwym zadaniem. Producenci nie podają zazwyczaj w specyfikacja produktu wartości oporu elektrycznego. Jedynymi danymi, jakie znajdziemy, są długości kabla. Jeśli chodzi o kable długie, rezystancja ma tutaj ogromne znaczenie. Klient jest często zdany na własną intuicję i może jedynie wnioskować z jakości wykonania, czy dana opcja jest godna uwagi.

Powiązania gamingowe:  Jaką grę video dla dziecka wybrać? Poradnik zakupowy

Grubszy kabel powinien bazować na mniejszym oporze, przy czym nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy kabel jest grubszy ze względu na więcej miedzi, czy też większej ilości izolacji. Użytkownikom nie zawsze zależy na długości kabla, dlatego dobrą opcją są kable krótsze. Niezwykle istotne jest to, że im dłuższy przewód, tym opór prądy może być większy, dlatego czas ładowania będzie dłuższy.


Polecane rankingi kabli i przewodów USB:


Materiał izolacyjny

Nie zapominajmy o materiale izolacyjnym z jakiego jest wykonany kabel. Coraz bardziej popularne są kable USB z plecioną, sznurkową strukturą. To spora zaleta, gdyż taki przedmiot będzie odznaczał się dłuższą żywotnością. Specyficzna struktura wpływa na lepszą elastyczność, zapobieganie pękaniu i przecieraniu się kabli, co ma miejsce podczas standardowych zestawów dołączanych do telefonów z ładowarką.

Powiązania gamingowe:  Jakie akcesoria do konsoli wybrać? Poradnik zakupowy

Co ciekawe, w specyfikacji można najczęściej znaleźć informacje o natężeniu wyjściowym. Z pewnością warto na to zwrócić uwagę. Nie bez  znaczenia jest też producent. Jeśli sprzedawca podaje daną markę kabla, jest szansa na to, że będzie on dobry jakościowo.


Polecane rankingi kabli i przewodów USB:


Kabel do szybkiego ładowania

Kable do szybkiego ładowania micro USB lub USB typu C są przydatne w domu, w pracy, czy nawet w aucie. Pozwalają zasilić baterię telefonu i wpłynąć na komfort użytkownika. Smarftony są wykorzystywane nie tylko do dzwonienia, lecz także do odbierania poczty, wysyłania wiadomości, grania w gry, czy zarządzania firmą. Wszystkie te czynności z pewnością pochłoną zasoby telefony, dlatego częste ładowanie jest konieczne. Postawmy na dobry jakościowo kabel USB, jaki da nam wygodę.

Powiązania gamingowe:  Jaki dysk do konsoli wybrać? SSD czy HDD? Poradnik zakupowy

Jeśli ładujemy telefony w domu, wystarczy nam przewód o długości ok. 1 metra. Użytkowanie w samochodzie wiąże się zazwyczaj z dłuższymi modelami, jakie mają 2 lub 3 metry. Im nowsza technologia kabla USB, tym lepsze parametry ładowania.

Wybór wśród tylu ciekawych rozwiązań nie jest łatwym zadaniem. Innowacyjne modele korzystają ze złącza typu C, które bazuje na wydajności i sprawnym ładowaniu. Pamiętajmy także o rezystencji, zwłaszcza jeśli zależy nam na szybkim uzyskaniu pożądanych efektów.


Polecane kable USB do sprawnego przesyłu danych:


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *